Siz siz olun bu Twitter’de bu Mesajlara kanmayın!

Bilgi Teknolojileri ve Sosyal Medya Uzmanı Muhammed Ali YARDIMCI Twitter Kullanıcılarına DM yoluyla “Merhaba, hesabınıza Türkiye-(Falan il) yerinden giriş sağlandı, eğer siz değilseniz adınıza özel oluşturulan bağlantıdan lütfen hesabınızı doğrulayınız. http://…” şeklinde mesajlar ile yayılan virüsleri (zararlı yazılım) gönderildiğini ve diğer kullanıcıların  bu konuda mağduriyet yaşamaması için daha dikkatli olunması ve  güvenilmeyen linklere tıklatılmamasını dile getirdi.

YARDIMCI, daha çok bilindik bir yöntem haline gelen elektronik postalar üzerinden kullanıcılara sahte bir mail gönderdiklerini, linkin tıklanması yönünde teşvik eden korsanların bu seferki hedefi Twitter kullanıcılarının hedefte olduğunu söyledi.

Kullanıcılar mağdur duruma düşürülmemesi için gerekli dikkatin gösterilmesi ve “Anti-virüs yazılımlarının kullanılması ve güncel olmasını sağlayarak, işletim sistemi güncellemelerini yaparak, Twitter Mesaj ( DM ) iletişiminde güvenilmeyen Linkleri açmayıp direk silinmesi itibar edilmemesi bilgisayarınızı ve kişisel hesap bilgilerinizi virüs (zararlı yazılım) ve art niyetli bilgisayar korsanlarından korunabileceği ” bilgisini verdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir